W jaki sposób przyszykować córkę do pierwszej klasy

Strona główna

Bycie rodzicem to dla wielu spełnienie najskrytszych. Wielu młodych rodziców marzy, planuje i wymyśla imię, tworzy scenariusze dla swojego dziecka, wszystko to z miłości. A później nadchodzi dzień porodu, następnie rzeczywistość, która uzależnia wychowanie dziecka od czasu i pieniędzy.


szkoła
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com
Ten smutny wniosek nie jest przykry dla osób pragnących mieć dziecko, jest to po prostu bardzo realne spojrzenie na przyszłe koleje losu. Już od początku musimy myśleć nad opieką, gdy zarabiamy na chleb. Oczywiście, macierzyński i tacierzyński to jest pewien sposób, lecz ta sytuacja nie trwa wiecznie i należy zaplanować ważną kwestię – opiekę. Najlepszą sytuację mają te rodziny, w których ojciec ma dobra pracę i ma taką pensję, że kobieta może zostać w domu, by zająć się dziećmi.


Może też to wyglądać dokładnie odwrotnie, to facet zostaje, a kobieta chodzi do pracy. Taka sytuacja jest wcielane w życie, częściej z konieczności, aniżeli z wyboru. Nie jest to nic złego, to może i ciekawe rozwiązanie, lecz w naszej społeczności to pewnie nie przejdzie, przynajmniej teraz. Są też pewne głosy przemawiające za tym, iż to matka powinna być najbliższą dziecku osobą. Taka prawda, że matka to wewnętrzny świat, emocje, bezgraniczna miłość, ojciec zaś odpowiada za świat zewnętrzny, poznawanie świata, wyzwania. Jedno, jak i drugie jest niezbędne, lecz matka i dziecko to wieź, która ciężko opisać słowami.

Niemniej, opieka nad dzieckiem to jedna z najważniejszych czynności,
szkoła
Author: HWUPetroleum
Source: http://www.flickr.com
dochodzą tez poboczne, ważne tak samo elementy. Dziecko trzeba ubrać, kupować mu zabawki, a przede wszystkim chodzić z nim regularnie do lekarza. Nie zapominajmy także, że edukacja zjada wielką część dochodów, wyprawka dziecka do szkoły: farby świecące, kolorowe fartuszki do szkoły, to rzeczy niezbędne, które musimy kupić naszemu dziecku.

W temacie szkoły doliczyć należy także wycieczki i kieszonkowe. W zależności od naszych możliwości są to pieniądze mniejsze lub większe, jednakże zawsze powinniśmy dawać dzieciom drobne, to oswaja z pieniędzmi.