Powszechne zioła nie tylko stosowane w kuchni, ale też w aranżacji mieszkań. Interesujące projekty doniczek do ziół

Strona główna

Zioła od dawna towarzyszyły człowiekowi w kuchni oraz w medycynie. Ich zastosowanie jest szerokie, dlatego świetnie sprawdzają się w domowej hodowli. Obecnie powracamy do ziół, ponieważ są naturalną częścią naszego życia. Zioła doskonale rosną w doniczkach, dlatego łatwo można je posadzić we własnym mieszkaniu. Doniczki można ustawić na parapecie, szafce czy na stole. Niewielkie wymiary umożliwiają umieszczenie ich w każdym punkcie.


modny design
Author: Garneczki
Source: http://www.garneczki.pl
Aby zioła przedstawiały się wyśmienicie w naszych pomieszczeniach, należy pomyśleć o niebanalnych doniczkach. Doniczki do ziół to autentyczne dzieła sztuki. Efektownie prezentują się w kuchniach, ponieważ ich ogromna rozmaitość ułatwia dostosowanie ich do wystroju konkretnego wnętrza.

Firmy przedstawiają doniczki, jakie można raz jeszcze wykorzystać, a przykładem tego są doniczki ze starych skrzynek, taczek czy wiaderek. Wszystkie rzeczy, które nadają się do posadzenia roślin i można wykonać w nich otwory umożliwiające odpływ wody, są doskonałą propozycją na doniczki.

Innym przykładem niebanalnych doniczek są doniczki ceramiczne. Najczęściej można je kupić wraz z podstawką. Nieszablonowa propozycja to podwójne doniczki - kliknij ceramiczne z pięknym ornamentem z dołączoną kwadratową podstawką. Proponowane przez firmy doniczki obejmują ogromną mozaikę kolorów, co jest bezspornym atutem w czasie zakupów. Przedstawiane doniczki odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia i tworzone są pod kontem uprawy ziół. Mnogość deseni pozwala na wybór, tak więc śmiało można odnaleźć coś dla siebie i do swojego mieszkania. Należy też wspomnieć o donicach, jakie stworzone są z nasion. Prezentują się bardzo awangardowo i pasują do akcesoriów kuchennych, domów wystylizowanych na wiejskie zakątki.


Niewielkie doniczki na zioła przedstawiają się lepiej, jeśli zdobią je maleńkie nasiona albo ziarna - np. mak lub soczewica. Z kolei doniczki o większych gabarytach prezentują się lepiej, gdy zdobią je większe nasiona typu groch. Taka niebanalna propozycja zdobienia doniczek na pewno przypadnie do serca niejednej osobie - przeczytaj więcej w temacie przypraw - http://www.garneczki.pl/produkty/do-przypraw,35. To świetny pomysł, jaki doceni niejedna pani domu, ponieważ zioła zawsze wykorzystywane są w wielu daniach oraz uwypuklą atmosferę pomieszczenia.
Nie zapominajmy, iż zioła w doniczkach są bardzo stylowe i mogą stworzyć niezapomniany klimat mieszkania, szczególnie w kuchni. Posiejmy zioła na wiosnę i cieszmy się darami przyrody.