Pomysłowi i zaradni rodzice urządzą pokoik dziecka za grosze! Sprawdź ich niezawodne sposoby!

Strona główna

Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z asortymentem dziecięcym, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kocyki, śliczne ubranka i różne zabawki wyglądają naprawdę zachwycająco, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w sklepach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem pomysłowi rodzice?

Pokój dziecięcy
Author: KidsTown
Source: KidsTown
Gdy na świat przychodzi maluch, cała rodzina koncentruje się tylko na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby dzieciątka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grono wujków i cioć z radością obsypuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio popularnym pomysłem na prezent dla niemowlaka są też rzeczy, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz - mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby upiększyć przygotowane dla dziecka wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi powieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wstawienie nowych pudeł na zabawki. Skrawki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca na kilka minut. Plastikowe, nietłukące doniczki za kilka złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Kupmy doniczki w ulubionych kolorach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!Dziecięcy pokoik
Author: Tikkurila
Source: Tikkurila
Jako dekoracje pokoju dziecięcego doskonale sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można mocować według własnych preferencji na każdej możliwej powierzchni. Przyozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, ale tańszym rozwiązaniem będzie duże kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się trendach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący tanie zabawki dla dzieci. Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zaproponować im też swoje, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy najkorzystniejszych opcji.