Polskie normy bardzo rygorystycznie podchodzą do spraw, które dotyczą bezpieczeństwa szczególnie dzieci. Każdy towar przeznaczony do użytkowania przez najmłodszych jest obowiązany spełnić szereg koniecznych wymogów.

Strona główna

Wszystkie przedmioty, które powinny być przeznaczone najmłodszym są zobowiązane spełniać niezwykle bezwzględne wymogi, aby mogły być dopuszczone do sprzedaży. Rozpoczynając już od dań przygotowywanych dla małych dzieci, a kończąc na przedmiotach przeznaczonych ogólnie do użytku dla dzieci wszystkie sprzęty, meble i urządzenia są zobligowane mieć konkretne atesty.
dywany-dziecko-obrazek
Author: Thomás
Source: http://www.flickr.com
Bardzo rygorystycznie pod tym względem traktowane są wszystkie placówki przedszkolne i żłobki, gdzie każda rzecz i przedmiot musi podlegać przewidzianym normom i mieć świadectwo wszelkich wymaganych atestów. Dotyczy to oczywiście nie tylko zabawek,mebli, ławek czy krzesełek. W przedszkolach czy szkołach nawet dywany z atestem - IMC Eryk Rochmiński nie budzą zdziwienia. Zdawać by się mogło, że taka rzecz jak dywan nie wymaga specjalnych zezwoleń i że w gruncie rzeczy niczym nie wyróżnia się od normalnego. Otóż nie! Właśnie dywany z atestem gwarantują największe bezpieczeństwo dla korzystających z niego maluchów, gdyż od innych charakteryzuje je szereg właściwości. Jedynie dywany z atestem są charakterystyczne, bo gwarantują nie wyłącznie bezpieczeństwo pod względem higienicznym, ale także pod kątem antyelektrostatyczności oraz co niebywale ważne atest potwierdzający niepalność. Ich rola jest o tyle wielka, że by wyrób mógł zyskać wymienione atesty, musi być skontrolowany przez szereg odpowiedzialnych za to instytucji takich jak Państwowa Straż Pożarna czy Sanepid.


Obok zapewnienia bezpieczeństwa dywany z atestem odróżniają się niezwykle wysoką jakością wytworzenia - https://www.dywanydoprzedszkola.pl/kontakt. Niewątpliwie powinno się dodać, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest także nabyciezakup takiego dywanu do mieszkania. Maluszki uwielbiają bawić się na posadce, ale jedynie dywany z atestem zagwarantują im prawdziwe bezpieczeństwo. Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, iż spryt dzieci nie zna granic, a my rodzice nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec wypadkowi. Wiadomoże dla każdego rodzica jest to priorytet, by jego dziecko otaczało się niezagrażającymi przedmiotami i dlatego też dywany z atestem są bardzo często zakupowane także do mieszkań. Należałoby zaznaczyć, że ich asortyment jest także przeogromny i można wybierać zarówno w kolorach, wymiarach jak i w szeregu motywów i wzorów jakie przedstawiają.