Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Na które się zdecydować? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Strona główna

Kłopoty z sąsiadem? A może potrzebujesz trochę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podglądanym przez płot – to pewne. Chcemy by nasza działka i prywatny teren uszczęśliwiał ciszą i relaksem. Potrzebujemy, być tam wolni i nie myśleć o tym, czy ktoś nas podgląda.

oferta na ogrodzenie pełne
Author: Gary J. Wood
Source: http://www.flickr.com
Każdy posiadacz terenu ma możliwość ogrodzić swoją nieruchomość. Jednakże kodeks normalizuje również i tą dziedzinę życia w sprawie budownictwa. Nie można odgrodzić swej przestrzeni w sposób dowolny. W tej kwestii wszyscy muszą się liczyć z prawami i dopasować się do nich. Tak więc właściwie mówiąc nie można zapominać o kodeksach prawa budowlanego, ale również o zdaniu sąsiadów. By postawienie ogrodzenia przebiegło zgodnie z przepisami i bezproblemowo, to przed rozpoczęciem powinno się załatwić wszelkie formalności.Do budowy ogrodzenia nie jest wymagane uzyskiwanie zgody. Jednakże w pewnych przypadkach będzie zachodzić konieczność złożenia należytego zgłoszenia – zawiadomienia starostwa o zamiarze budowy płotu. Tyczy się to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a również całej reszty, które mają być zainstalowane od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych przestrzeni użytku publicznego. Innym przypadkiem w trakcie którego musimy powiadomić o fakcie instalowania ogrodzenia to jego wysokość - jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność zachodzi (w tej kwestii jego umiejscowienie jest bez znaczenia).

Ogrodzona posesja
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Co do rodzajów ogrodzeń, to jest ich dużo. Najpopularniejsze są ogrodzenia panelowe, ponieważ są świetnym wyjściem odgrodzenia zarówno domu, jak i firmy. Elementy ogrodzenia są instalowane wraz z dwoma słupami po bokach. Jeśli zaś zależy nam bardziej na intymności i prywatności, lub na odcięciu się od sąsiadów, to ku temu zalecane jest ogrodzenie pełne.

Ogrodzenia występują w różnych wysokościach i formach. Jest możliwość indywidualnie dostosować rodzaj i fason ogrodzenia. Zależnie od tego czego pragniemy i czego nam potrzeba, możemy wybrać różne rodzaje odgradzania się od tego, co jest naokoło działki. Właściwie dopasowane ogrodzenie ozdabia przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.