Nie bagatelizujmy środowiska - tylko czy na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

Strona główna

Odpadki – produkujemy je wszyscy, i to w dużych ilościach. Wielokrotnie wręcz bezmyślnie. Nie mamy świadomości tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy bardzo zmniejszyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu choć jeden, a często wręcz parę worków śmieci. Jeśli natomiast mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w danym terminie wielkie pojemniki ze śmieciami. Robimy to całkowicie bez refleksji. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o Ziemi.

recycling
Tak naprawdę nie zastanawiamy się nawet nad tym, co z tymi resztkami dzieje się potem. Tymczasem trafiają one do specjalnych fabryk, gdzie są pakowane. Dzisiaj istnieją specjalne techniki realizowania tego, do których stosowane są elementy takie jak spinarka lub też wyjątkowo skuteczne materiały do pakowania. Później jednak śmieci te są zawożone na masowe wysypiska czy spalane. Na tym wszystkim w dużym stopniu cierpi niestety nasza przyroda.

Większość z nas całkiem nie przejmuje się kwestiami związanymi z ochroną środowiska. Być może dlatego, że całkowicie nie mają one przełożenia na to, co każdego dnia widzimy dookoła siebie - (źródło). Wolimy się zatem parać czymś bardziej namacalnym i praktycznym. Większość z nas będzie jednakże miała kiedyś potomstwo. Później z kolei wnuki lub prawnuki. Może więc dobrze mieć je na uwadze, o tym w jakich warunkach one kiedyś będą żyły. Czy nie zabraknie im świeżego powietrza oraz wody, czy na zanieczyszczonej przez nas Ziemi po prostu nie zginą. Scenariusze mogą być przecież tutaj bardzo różne.ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
A tak naprawdę by zabiegać o środowisko, wcale nie trzeba dużo. Już samo sortowanie śmieci pomaga. Oprócz tego ma ono wpływ również na wysokość opłat, które musimy uiszczać, co dla wielu ludzi na pewno stanowi dodatkową motywację. Oprócz tego dobrze również oszczędzać wodę, a także energię elektryczną. Nie potrzeba zatem wielkich działań, każdy może to robić w swoim domu we własnym zakresie. To w zasadzie banalnie proste. Starczy pamiętać o gaszeniu światła w pomieszczeniach, w których aktualnie nie przebywamy czy też o tym, by nieraz w zamian długiej kąpieli wziąć szybki prysznic. Jeśli zastosuje się do tego wyłącznie jedna osoba, efektów może nie będzie, ale jeżeli sto lub tysiąc – z pewnością po jakimś czasie one nadejdą - TRANSACO GROUP Sp. z o.o..