Nawierzchnia przepuszczalna a także żwirowa - a więc, podłoże ekologiczne otraz trochę mniej

Strona główna

Zastanawiasz się, jakiego rodzaju budulcem "owinąć" obszar domku? A może chcesz wykończyć ogródek jakiegoś typu pięknym kruszywem, jednak myślisz, że żwirek się nie przyda? Jeżeli tak, to przeczytaj ten felieton!
Nawierzchnia przepuszczalna - to w szczególności nawierzchnia mineralna - tutaj jest więcej informacji -> interchemol.com.pl. Nawierzchnia ta, to nowo powstały Ekologiczny sposób utwardzania grunty, w którym używa się substancji skalnych, żwirów i drobnych frakcji piaszczystych. Bywa to naturalna alternatywa dla asfaltu czy betonu. tego typu grunt jest stabilne i elastyczne, a przy okazji nietoksyczne a także trwałe. Doskonale się nadaje do podjazdów, boisk, placów zabaw oraz tak w dalszym ciągu. Powstały trzy opcje kolorystyczne, a dokładnie: żółty, szary i szkarłatny. Innym typem nawierzchni przepuszczalnej to giętkie kratki, które posługują między innymi do ustabilizowania powierzchni ze żwiru albo z grysu. Łapiąc tego typu tematy, nie ma możliwości nie napomknąć o...


landszaft - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Nawierzchnia żwirowa - to rodzaj gruntu, który przez niejednego wydaje się być słabym materiałem, lecz w ogóle tak nie jest -polecana nawierzchnia żwirowa! Dobrze zbudowany żwir nadaje się idealnie do utwardzania gruntu - w szczególności na zonie ogródka. Do tworzenia takiego żwiru stosuje się kruszyw o zaostrzonych, nierównych krawędziach - bywa to spowodowane faktem, że tego typu budulec lepiej "klinuje".
Należy nie zapomnieć, iż nie można używać do tego żwirku rzecznego, ponieważ ta rzecz jest w posiadaniu zaokrąglony ukształtowanie (jest to spowodowane przez "ocierającą" się o te rzeczy wodę), przez co powierzchnia jest mało stabilna, przez co powoduje, że niedobrze się po niej chodzi.