Najpiękniejsze są chryzantemy wielokwiatowe

Strona główna

Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to typ niesamowicie popularnego w państwach azjatyckich kwiatu. Występuje naturalnie, znaczy na dziko, w Japonii, Chinach albo Korei. Termin kwitnięcia chryzantemy przypada na późną jesień. Przyznać trzeba też szczególnie wysoką estetykę tego kwiatu. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złotym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, ale musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest mocno związany z kulturą Japonii od dawien dawna.
Aranżacje kwiatowe
Author: Esperluette
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy złociste w zasięgu rękiKwiaty takie jak chryzantemy można zasadzić także w doniczkach. Na wielu stronach www, jakie są prowadzone przez profesjonalistów oraz systematycznie uzupełniane o istotne informacje znaleźć możemy szereg przydatnych w znacznym stopniu porad. Stosując się do wskazanych tam wytycznych można zadbać o swoje kwiaty oraz cieszyć się ich niezwykłym urokiem na co dzień. Nic nie raduje tak jak bukiet pięknych chryzantem na stole w kuchni.

Wyjątkowa chryzantema wielkokwiatowa symbolizuje złoto

Dlaczego o kwiatku takim jak chryzantema wielkokwiatowa (propozycja chryzantemy.pl) mawia się, że przywodzi na myśl złoto? Głównym tego powodem jest pochodzenie określenia od greckiego słowa chryzos, jakie oznacza właśnie tę barwę. W Polsce uprawiana jest chryzantema określana mianem Zawadzkiego, co przypomina zwyczajną stokrotkę. Ma żółty środek oraz białe płatki wokół niego. Kwiaty te możemy z sukcesem sadzić już od początku wiosny, a proces zakończyć można razem z początkiem lata.

Dlaczego z tak wielką chęcią decydujemy się na wybór chryzantem?

W kwiaciarniach klienci oraz klientki nierzadko pytają o kwiaty takie jak chryzantemy. Ich długa żywotność, niezwykła estetyka oraz rozbudowane możliwości dekoracyjne zachęcają do decydowania się właśnie na ten typ kwiatów. Biorąc pod uwagę sadzenie ich na własną rękę, nie stanowi to żadnego problemu. W sieci znaleźć można wiele bardzo pomocnych porad w tym temacie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Profesjonaliści zapewniają swoje wsparcie.