Czemu nauka nie jest najbardziej potrzebne w życiu

Strona główna

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Z pewnością kilka ważnych rzeczy, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to nagroda.


rodzina
Author: Times Square Public Relations
Source: Times Square Public Relations
Można powiedzieć, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Niezależnie od wieku potrzebujemy przecież bliskiej osoby, potrzebujemy trochę rozluźnienia, zabawy, chcemy też do końca życia czegoś się uczyć, dowiadywać, niech będą to nawet plotki, taka mini, ale jednak edukacja - kolorowekredki.wroclaw.pl/zapisy-do-przedszkola/ -.

Najbardziej intensywna edukacja występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko to istna maszyna do nauki. Wtedy może przyswoić bardzo dużo rzeczy, tak dużo, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najlepsze, w wieku dziecięcym najlepsza edukacja, to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa pobudza je jeszcze bardziej, to najwspanialszy sposób, aby dziecko przyswajało nowe informacje.


szkoła
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
Co prawda potem, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my zakupujemy dla niego zeszyty w kratkę i inne akcesoria do szkoły, ten edukacyjny walor się trochę wyczerpuje, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście i od nauczycieli, którzy będą nam przekazywali tą wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej kocha się, kiedy człowiek już jest starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać bez granic, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo intensywnie, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się na każdym zakręcie życia. Dorosła osoba cieszy się, że ma wsparcie w rodzinie i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.